Podejrzenie koronawirusa

Co robić jeśli podejrzewamy u siebie występowanie koronawirusa? Jeżeli do 14 dni od powrotu z miejsca o wysokim ryzyku zarażenia COVID-19 lub po bliskim kontakcie z osobą chorą, wystąpiły konkretne objawy, należy zadzwonić do lokalnej stacji epidemiologicznej (Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu dyżurny całodobowy numer: 690 122 050, 508 526 676), a w przypadku nasilenia symptomów udać się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala.

Objawy to: wysoka gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie.

Wykaz telefonów znajdziemy na stronie www.gov.pl/koronawirus

Eksperci apelują, aby w przypadku podejrzenia nie podróżować środkami komunikacji publicznej, nie udawać się też na izbę przyjęć szpitala, oddział ratunkowy i nie odwiedzać lekarza rodzinnego, bo możemy stanowić potencjalne źródło zagrożenia

Jeśli niepokojące objawy nie występują, ale osoba wróciła z kraju, gdzie występują przypadki zarażenia koronawirusem, powinna obserwować stan swojego zdrowia i w miarę możliwości ograniczyć przez 14 dni kontakty społeczno-zawodowe.

Jeżeli jesteś naszym pacjentem POZ skontaktuj się z nami TYLKO TELEFONICZNIE: 566 566 001 a nasz pracownik udzieli Ci szczegółowych instrukcji dalszego postępowania. Nie przychodź osobiście do poradni lekarza rodzinnego i nie rejestruj się internetowo na wizytę – stanowi to zagrożenie dla innych pacjentów.