Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

NOWOŚĆ

Leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka już dostępne w ofercie naszego Centrum Medycznego Olsztyńska

Zespół cieśni nadgarstka to choroba spowodowana uciskiem na nerw pośrodkowy na poziomie nadgarstka. Schorzenie to występuje powszechnie w dzisiejszych czasach.  Bardzo często dotyczy osób pracujących codziennie na komputerze. Może pojawiać się również u kobiet w ciąży, u chorych na cukrzycę lub niedoczynność tarczycy. W zaawansowanych przypadkach może prowadzić do uszkodzenia nerwu skutkującego trwałym kalectwem. Pojawienie się objawów zespołu cieśni nadgarstka jest pilnym wskazaniem do konsultacji ortopedycznej.

Objawy

  1. Drętwienie palców i zaburzenia czucia – dotyczą głównie palca wskazującego, środkowego oraz serdecznego. Mogą pojawiać się również w okolicy kciuka. Drętwienie nasila się w nocy podczas snu.
  2. Bóle ręki – mogą wybudzać ze snu , w zaawansowanych przypadkach występują przewlekle.
  3. Promieniowanie bólu – ból promieniuje z nadgarstka do palców lub do łokcia i barku.
  4. Wypadanie przedmiotów – jest to objaw który występuje w najbardziej zaawansowanych stadiach choroby. Świadczy o postępującej destrukcji nerwu. Nasilone po przebudzeniu.

Diagnostyka

Diagnostyka zespołu cieśni nadgarstka opiera się na badaniu przez lekarza ortopedę oraz na wykonaniu badań pomocniczych – USG i EMG.  W naszej klinice rozpoznanie choroby odbywa się już na pierwszej wizycie.

 

Leczenie operacyjne

W naszym Centrum leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka przeprowadzają lekarze ortopedzi m. in.: dr Michał Dębiński oraz dr Dariusz Dębiński.

Leczenie operacyjne wykonywane jest bezbólowo w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu znika ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym bądź przewodowym. Zabieg przeprowadzany jest na nowoczesnej sali zabiegowej. Pacjenci opuszczają nasze Centrum już kilkadziesiąt minut po zabiegu.

 

Powrót do sprawności

Objawy bólowe ustępują od razu po zabiegu. Drętwienia i zaburzenia czucia wymagają dłuższego czasu. Powrót do pełnej sprawności zajmuje ok. 4-6 tyg.