dr n. med. Adam Skwarzyński

lekarz - zdjęcie poglądowe

W czerwcu dołączy do naszego zespołu chirurg naczyniowy dr n. med. Adam Skwarzyński. W Centrum Medycznym Olsztyńska dr Skwarzyński będzie realizował wizyty prywatne. Pierwsze wolne terminy dostępne są 21 czerwca w godz. 10.00-13.00. Dr Skwarzyński zajmuje się leczeniem chorób naczyń takich jak np. miażdżyca, zapalenie naczyń, tętniaki, zespoły pozakrzepowe i przewlekła niewydolność żylna (żylaki kończyn dolnych).

W naszej przychodni wykonywane będą również zabiegi, a w uzasadnionych przypadkach pacjenci będą kierowani w ramach NFZ na operacje do Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii SPSK-1 w Lublinie, w której pan doktor pracuje od 2008 roku.

Dr n. med. Adam Skwarzyński jest specjalistą w dziedzinie chirurgii naczyniowej od 2012r.

Dr Skwarzyński ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie w roku 1994, uzyskując dyplom lekarza. W roku 1996 rozpoczął pracę w Oddziale Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. W roku 1998 uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej. W roku 2007 zdał egzamin specjalizacyjny z chirurgii ogólnej w Krakowie.

W trakcie dotychczasowej pracy zawodowej dr n. med. Adam Skwarzyński odbywał starze i szkolenia w zagranicznych ośrodkach chirurgii naczyniowej:

  • W roku 2002 miesięczny staż z chirurgii wewnątrznaczyniowej w Szpitalu Uniwersyteckim w Creteil, Francja.
  • W roku 2015 kurs w Szpitalu Uniwersyteckim w Munster (Niemcy)
  • oraz w roku 2016 kurs w St. Mary’s Hospital w Wielkiej Brytanii

Dr Skwarzyński uczestniczył w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach we Francji, w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych.

Dr n. med. Adam Skwarzyński jest współautorem i autorem kilku publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i jednym ze współautorów wydania podręcznika dla lekarzy rodzinnych pt. „Jak sobie radzić z chorobami żył” Via Medica.

Dr Skwarzyński jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego towarzystwa Flebologicznego, a także od 2013 SVS (Society of Vascular Surgery).